Мета: вчити учнів складати казку за уявою;
збагачувати словниковий запас; розвивати уяву, вміння фантазувати; виховувати
любов до природи.
Обладнання. Малюнок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок –
Починаємо урок.
II. Актуалізація опорних знань
Бесіда
— Які бувають казки?
— Чим казка відрізняється від оповідання?
— А про що буде казка, ви дізнаєтесь, коли
відгадаєте загадку.
Робота над загадкою
Я і хмара, і туман,
І струмок, і
океан,
І літаю, і біжу,
І замерзнуть можу! (Вода)
-
Ця загадка ще й демонструє властивості
води. Давайте їх згадаємо.
— А ще, у давнину, коли довго не було дощу, люди
виходили на подвір’я і закликали дощик.
Іди, іди, дощику,
Зварим тобі борщику
У зеленім горщику.
Мені — каша,
Тобі — борщ,
Щоб рясніший ішов дощ.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
— Ми
не дарма згадали все, що знали про воду. Бо наша сьогоднішня гостя краплинка води.
Вона розповість нам про свої пригоди.
ІV.
Робота за малюнком
-
Хто зображений на малюнку? (Жучок і
краплинка)
-
Про що вони можуть розмовляти? (Про
пригоди краплинки)
-
Про що може розповісти краплинка? (Учні
не відповідають на це запитання. Кожен думає, що ж може розповісти краплинка
води)
Фізкультхвилинка
Раз-два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.
V. Робота над складанням казки «Пригоди краплинки
води»
1. Самостійна робота
— Тепер ви візьмете зошити і запишете складену вами
пригоду краплинки води. Вголос ніхто нічого не промовляє, щоб не було однакових
пригод.
2. Зачитування складених казок.
VI. Підсумок уроку
- Ми на уроці…
- Мені сподобалося…
- Я мамі чи татові розповім…
VІІ.
Домашнє завдання.
Придумати ще одну неймовірну пригоду краплинки води.

Немає коментарів:
Дописати коментар