 Мета:
формувати вміння будувати есе; вчити зв'язно викладати свої думки; послухати
думку дітей про значення книги в житті людини; розвивати мовлення; виховувати
дбайливе ставлення до книги.
Мета:
формувати вміння будувати есе; вчити зв'язно викладати свої думки; послухати
думку дітей про значення книги в житті людини; розвивати мовлення; виховувати
дбайливе ставлення до книги.
Обладнання:
робочі зошити, виставка дитячих книжок.
Хід
уроку
І.
Організаційний момент.
Продзвенів
уже дзвінок,
Починається
урок.
ІІ.
Актуалізація опорних знань  учнів.
-        
Які типи текстів ви знаєте?
-        
Над якими типами текстів ми з вами вже
працювали?
-        
Що таке есе? Есе – це невеликий за
розміром текст, довільної форми, в якому виражається ставлення автора до даної
теми.
ІІІ.
Оголошення теми і мети уроку.
-        
Чи подобається вам читати книги?
-        
Які книжки ви любите читати?
-        
Які книжки є у вас вдома?
Сьогодні на уроці ми будемо складати і записувати
есе про книгу.
ІV. 
Колективна підготовча робота.
Бесіда.
Що ви знаєте про есе?
-        
Висловлюємо власну думку, своє ставлення
до книги.
-        
Цікавий початок, незвичний висновок.
Фізкультхвилинка.
V. Самостійна робота учнів.
Складання есе.
                                                      
«Книги»
    Я дуже
люблю читати книги. Особливо енциклопедії. Читаю їх щодня. Читаючи їх, на моєму
обличчі з’являється усмішка. Коли я їду в якусь подорож, теж беру з собою
книгу. Коли мені сумно, я читаю казки, такі як «36 і 6 котів» - вона дуже
«сміхотлива». У своєму житті я прочитала багато книг.
                                                                Руснак Руслана
   Я люблю читати
про правила вуличного руху, бо хочу у майбутньому купити машину. Машина мені
потрібна, щоб стати поліцейським і заробляти гроші. До поліції може піде і мій
брат.
                                                                 Сушко Максим
   Я вважаю,
що книга – це усмішка. Бо коли мені сумно, я читаю книгу «Людина». В ній є
багато корисного. Наприклад, про кишечник, про мозок, про скелет та серце, про
очі та вуха, про вагітність.
                                                                  Шкіренко Андрій
   Я люблю
читати книги. Мене цікавлять енциклопедії. У них я знаходжу дуже багато знань.
А ще я люблю казки. Читаючи їх, можна поринути у дуже-дуже цікавий світ. Я
вважаю, що книги – це дуже глибоке джерело знань.
                                                                   Геф’юк
Богдан
   Я люблю
читати книги. У мене вдома є ціла бібліотека. Моя улюблена – енциклопедія. З
книгою можна подорожувати по цілому світу. Книга – це мій друг.
                                                                      Бойчук
Ігор
   Я дуже
люблю книги читати. Коли я бачу книгу, коли гортаю її – думаю, що подорожую
світом. Коли її нема коло мене, то мені сумно, а коли вона поруч – я не сумую.
Знайти потрібну сторінку не проблема, я просто заглядаю в зміст. Я хочу з
книгами дружити.
                                                                       Мряна Марія
   Я вважаю,
що книгу треба шанувати! Книга для мене – безцінна! Це мій друг. Мені книга і у
навчанні згодиться. Книга – супер!
                                                                       Лупшак Федір
   У нас
любить читати уся сім’я. Ввечері ми сідаємо за стіл читати книги. Читаючи
книгу, я потрапляю у казковий світ. Вчора ми читали про Івасика Телесика. Я з
ним подорожувала на човникові.
                                                                         Пронюк Ганна
VІ.
Заслуховування есе, аналіз текстів.
VІІ.
Підсумок уроку.
Що робить і що дає книга?

 
Немає коментарів:
Дописати коментар