четвер, 3 листопада 2016 р.

Урок-подорож "Розв'язування задач. Задача, що містить поняття "стільки само".Побудова відрізка, довшого чи коротшого від даного" 1 клас



Мета.  В цікавій формі повторити вивчені таблиці додавання і             віднімання, зокрема додавання і віднімання числа 5. Закріпити вміння розв’язувати задачі, які містять вивчені поняття «на більше», «на менше», «всього», «залишилось», «стільки само». Продовжити вчити дітей складати задачі за малюнками, творчо над ними   працювати, будувати відрізки. Розвивати уяву, увагу, логічне  мислення. Розширити знання про походження традиції приносити подарунки в чобітки. Викликати бажання вчитися.

Обладнання. Будиночки з виразами, «чарівна» палиця, карта,            транспорт.
                                                 Хід уроку
1.    Організаційний момент. Вступне слово вчителя.
 -Яке свято до нас наближається? Що ви про нього знаєте? Чи ждете ви його? А чи знаєте ви, чому Св. Миколай носить подарунки у чобітки?
2. Казка з елементами усної лічби.
   - Колись давно на одній вулиці жив хлопчик, якого звали Миколка. На цій самій вулиці жили його друзі, але були вони бідні-бідні, бували дні, коли вони зовсім не мали що їсти.
   - Одного разу Миколка надумав зробити друзям приємний сюрприз. Вночі тихенько встав, набрав трішки муки, цукру, яблучок і розклав їх у чобітки друзям. Які ж радісні наступного дня були хлопчики і дівчатка.
    - А щоб дізнатися скільки було друзів у Миколки,  у кожному будинку треба обчислити вирази.

5+5-4     6+4-1    1+2-0     7+3-1    4+4-5
 Знайти будиночки, до яких можна застосувати поняття «стільки само».
                                                  
  -Так ішли роки, Миколка підростав, але ніколи не забував про діточок. А коли він постарів, Бог подарував йому чарівну палицю, щоб легше було ходити. Але у неї є ще один секрет: якщо нею торкнутись до чогось хорошого, то воно збільшується на 5.
         3
          2
          4
         1
         5
-         А якщо торкнутися до чогось поганого, то воно зменшується на 5.
        10
        5
          9
           6
        7

3. Розв’язування задач. Побудова відрізків.
                      Стук в двері. Принесли телеграму.
           «Допоможіть. Заблукав у полі. Святий Миколай»
   -Треба допомогти Миколаю. Візьмемо карту і виконавши всі завдання допоможемо знайти нашу школу.

                             Зупинка 1. Поле
(Щоб піти по доріжці, треба розв'язати задачу, що містить поняття «залишилось»).
-         Тут росло 5 дубів, 4 дуби зрубали. Скільки залишилось дубів?
(1.   Написати рядок  цифри 1)
                    Зупинка 2.  Дуб.
(Щоб піти далі треба розв’язати задачу, що містить поняття «всього»).
-         На гілці сиділи 2 пташки. До них прилетіла ще одна. Скільки всього їх стало?
(По доріжці із трійок учні ідуть далі. У зошиті –  рядок цифри 3).
                             Зупинка 3. Птахи.
(Задача, яка містить поняття «стільки само»)
-         На гілці сиділи 3 пташки, а на другій стільки само. Скільки пташок на другій гілці?
(Динамічна пауза «Слухання пташок». Слухання запису пісні «Ой, хто, хто, Миколая любить»)
                            Зупинка 4. Ведмідь.
      -А чому це ведмедик не спить і не пропускає Миколая? Він, мабуть, голодний і дуже хоче скуштувати пиріжків. Давайте складемо для нього задачу. ( Складання задачі за малюнком. )
     - На одній тарілці 4 пиріжки, а на другій так само. Скільки пиріжків на другій тарілці?
- А ще він каже, що покаже дорогу Миколаю, якщо з’їсть всі. Скільки разом пиріжків? (Записати дію).
                             Зупинка 5. Ліс. Фізкультхвилинка
1,2 – дерева,
3,4 – вийшли звірі,
5,6 – пада лист,
7,8 – птахи в лісі,
9,10 – дика кішка
Показала нам доріжку.
     -Кішка нам каже, що Миколай майже прийшов. Треба зробити лише 3 стрибки. Перший – 6см, другий – на 2см коротший, а третій – на 3см довший, ніж перший. ( Побудова відрізків).

4.  Підсумок уроку.
Знову стук в двері. За дверима мішок з подарунками.

-         Св. Миколай дуже поспішав до других діточок, але залишив подарунки чемним дітям, які допомогли йому добратися до нашої школи. А як ми допомогли?

Немає коментарів:

Дописати коментар