пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Інтегрований урок з природознавства та математики "Чи варте повітря, щоб його охороняли. Задача на зведення до одиниці." 3 клас

Мета. Познайомити учнів з цікавими фактами про повітря, використовуючи різні  прийоми вчити розв’язувати нові види задач та закріплювати уміння розв’язувати вивчені види задач, через інтерес учнів до природознавства
 пробуджувати інтерес до математики,
використати задачу для формування обчислювальних навичок.Виховувати бережливе ставлення до повітря.
Обладнання. Презентація, сигарета, сухарики, моток шерстяних ниток.

                                   Хід уроку
1.     Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок. 
2.     Перевірка домашнього завдання
2*10=20 (п)                 3*9=27 (ц)
12+7=19 (о)                 7*1=7 (е)
6:2=3 (в)                       3*3=9 (ж)
3*4=12 (і)                     80-69=11 (и)
43-20=23 (т)                 18+5=23 (т)        
7*3=21 (р)                     52-29=23 (т)
44-11=33 (я)                  20+13=33 (я)                
(Учні називають відповіді виразів, вчитель на екрані висвічує букви)
-         Чи можете ви сказати, про що ми сьогодні будемо говорити? (Про повітря). Що ви знаєте про повітря?
3.     Повідомлення теми уроку
-         Так, дійсно, ми будемо говорити про повітря.  Чи знаєте ви, що історія життя на Землі почалася з моменту появи перших живих організмів — приблизно 3,7 мільярда років тому — і триває донині. Ці організми називаються археї. Лише завдяки тому, що вони почали виділяти кисень, утворилася на землі атмосфера і з’явилися більш складні форми життя (у тому числі і ми).  Давайте, порахуємо скільки кисню може виділити для нас кожна архея.
4.     Усна лічба
(Обчислення виразів на археях)
-         В результаті, як я говорила раніше, утворилася атмосфера і життя на Землі.
5.     Хвилинка чистописання
Зараз я буду вам розповідати про пригоду, яка сталася зі мною, а ви запишете цифрами числа, які почули.
-         Сьогодні зранку, коли я йшла на роботу, вирішила поспостерігати, що відбувається навколо мене. Проїхали по дорозі 12 білих автомобілів, з 4 димарів ішов чорний дим, від 1 купи сміття йшов страшенний сморід, у 3 дворах люди спалювали пожовкле листя, а у класі весело стрибали 5 хлопчиків і  6 дівчаток. Було весело, але вікно було зачинене, а пилу у повітрі …
   І я подумала, це все робить людина, яка вважає себе царем природи і не може собі зашкодити. Значить, зачинимо зараз вікно, почнемо весело стрибати і бігати, а ще запросимо до нас людину, яка курить, щоб у нас «пахло» тютюном. А ще відкриємо пачку з сухариками, щоб розвести тут сморід. Ото будемо здорові! (Цікава реакція дітей)
Висновок: це повітря забруднене і ним небезпечно дихати.
6.     Постановка проблемного питання уроку
-         Завдання нашого уроку:  Чи потрібно оберігати повітря?
-         Відповідь на це запитання ви дасте самі собі у кінці уроку.
-         Чи хочете ви дізнатися про повітря щось цікавеньке? (Так). Тоді прийдеться попрацювати. За кожну правильно розв’язану задачу – цікавий факт про повітря.
7.     Математичний диктант (Один учень виконує на дошці).
  - Чи знаєте ви, що повітря має вагу? Щоб дізнатися, скільки важить повітря у нашому класі, треба знайти добуток чисел 9 і 5 (діти мають використати переставну властивість множення).   45 кг
  - А чи знаєте ви, скільки повітря вдихає доросла людина за добу? Знайдіть різницю попереднього числа і числа 25.    20 кг
   - Маленька дитина – у 2 рази менше від попереднього числа.    10 кг
   - Спортсмен – на 110 кг більше, ніж дитина.   120 кг
      - Кисню у повітрі, яке вдихає доросла людина 4 кг. У скільки разів менше кисню у повітрі, ніж інших газів?  (у 5 разів)
    - Молодці! За те, що добре справилися із завданнямнагорода! Правда, ця цікавинка досить сумна.
   Постійно погіршується екологія і, особливо, колосальне забруднення атмосфери погано позначається не тільки на людях, але навіть на морських мешканцях. Встановлено, що дельфіни, що мешкають біля узбережжя територій, населених людьми, часто гинуть від шкідливого впливу великих кількостей хімічних домішок у повітрі. Вчені, розкривши таких дельфінів, виявили схожість їх легень з легенями шахтарів.
8.     Фізкультхвилинка
Раз, два – дерева,
Три, чотири – вийшли звірі,
П’ять, шість – пада лист,
Сім, вісім – птахи в лісі,
Дев’ять, десять – ось сунички,
Підняли червоні личка. (Отже, для живої природи потрібне лише чисте повітря)
9.     Робота над задачами
-         Працюємо далі? (Так)
Задача.
 Лілія Миколаївна зв'язала 3 такі кофтини з шерстяної нитки за 21 день. За скільки днів вона зв'яже 5 таких кофтин?
На дошці – короткий запис
        3 к. – 21 день
        5к. - ?
-         Як ви думаєте, до чого тут шерстяні нитки?
-         Якщо ви добре придивитеся, то побачите, що ця нитка ворсиста. Між ворсинками дуже багато повітря. Повітря погано проводить тепло і нам в шерстяних речах дуже тепло.
-         Цікаво? Тоді ще одне для вас запитання. Чи може повітря бути рідким? Виконаємо ще одне завдання і дізнаєтесь. (Вчитель роздає трьом учням нитки однакової довжини. Просить учнів переконатися, що вони однакові. Учні мають утворити фігуру – трикутник), і знайти його периметр (27см). Молодці. Це було логічно. Отже, звертаємося до логіки. Що стається з водяною парою, коли її охолодити? Стає рідкою водою. Що ж станеться з газами (азот і кисень), якщо їх охолодити до екстремальних мінус 196 градусів… вони стануть рідиною!
10.                         Підсумок уроку
-         А тепер я хочу почути ваші думки про те, чи потрібно оберігати повітря і чому? Що ще запам’яталося з сьогоднішнього уроку? (і математика, і природознавство)
11.                         Домашнє завдання
Природознавство
-         Дібрати цікаві завдання, пов'язані з повітрям.
-         Математика
-          №238


Немає коментарів:

Дописати коментар