четвер, 27 жовтня 2016 р.

Урок з трудового навчання «Культура зовнішності людини. Дизайн одягу і прикрас. Виготовлення браслета.» 3 клас

Мета. Вчити учнів одягатися відповідно до ситуації. Дати поняття
           про виробничий та професійний одяг. Виготовити власноруч
           браслет із помпонів. Розвивати вміння висловлювати власні
           думки, творчі здібності. Виховувати бажання досягати чогось
           у житті, отримувати задоволення від праці і її результату.
Обладнання. Таблиці «Професії», замальовки одягу, книга Емі Іва- 
            кірі «Біжутерія своїми руками», зразок браслета, моделі
            одягу на ляльках, виставка малюнків модного одягу, 5
            помпонів, браслет, ножиці, кольорові олівці і фломастери.

                                                 Хід уроку
( На дошці записаний план уроку з пропущеними словами, які будуть дописуватися впродовж уроку.
1.     Культура зовнішності людини.
2.     Дизайн одягу і -------.
3.     Виготовлення --------.)
І. Привітання з гостями.
ІІ. Культура зовнішності людини.
1.     Проблемне завдання.
( На вчителеві багато прикрас. У такому вигляді зачитується перший пункт плану уроку.)
-         Що таке зовнішній вигляд людини? ( Це те , що впадає всім у вічі)
-         А що вам впало у вічі? Що ви мені порадите? (Відповіді учнів)
( Вчитель знімає зайву біжутерію).
-         Я бачу, що у вас гарний смак. Давайте перевіримо його ще раз
2.     Робота з дитячими малюнками.
( Вчитель показує на малюнок і ставить запитання «Куди так можна одягнутися?»)
-         Молодці, ви підтвердили свій гарний смак.
3.     Таблиці «Професії». Виробничий та професійний одяг.
(Вчитель показує на малюнок вечірнього плаття )
-         Чи може так на роботу одягнутися лікар? А двірник? А повар? А учениця? Чому? ( Обґрунтування відповідей.)
-         Багато професій мають свій виробничий одяг, який захищає людину від бруду, високої або низької температури, жиру.
( Розгляд малюнків. Обговорення від чого захищає одяг людей різних професій).
-         А військовослужбовці, моряки, учні мають професійний одяг – форму. Чи знали ви, що ваш одяг професійний?
-         Отже, учні , одягатися потрібно відповідно до ситуації. По тому, як людина одягнена, можна судити про рівень її культури, про повагу людини до себе, до людей, які її оточують. Інакше людина виглядає безглуздо і навіть смішно.
ІІІ. Дизайн одягу і прикрас.
1.     Професія «Дизайнер».
( Читання 2 пункту плану. Він не закінчений. Працюємо над першою частиною пункту.)
-         Хто займається дизайном одягу? ( Дизайнер).
-         Увага! Зараз я представлю вам юних дизайнерів, які розкажуть про свої моделі. ( Учні підходять до стола , де оформлена виставка ляльок у зробленому власноруч одязі і розповідають про те, як шили одяг і куди його можна одягнути.)
    - Не всі учні представили свої моделі. А хочеться, напевно, всім.
Так? (Так). Один мій знайомий дизайнер придумав моделі одягу. (Вчитель роздає замальовки із зображенням одягу) . Але щось він забув. Це прикраси. Придумайте і домалюйте їх. (Учні домальовують прикраси).
-         Що ви малювали? (Прикраси). От вам і друга частина другого пункту. ( Вчитель дописує  «Дизайн одягу і прикрас»).
-         Щоб взятися до 3 пункту плану, треба трішки відпочити. Зробимо фізкультхвилинку і одночасно підведемо підсумки вивченого.
ІV. Фізкультхвилинка.
Ми багато працювали.
Ми і шили й малювали.
Виробляли добрий смак,
Хоч самі не знаєм як.
Що для нас не просто норма –
Професійний одяг! – форма.
Одяг всі «дизайнували»
І прикраси малювали.
А тепер вже без обману,
Що там далі в нас по плану?
V. Виготовлення браслета.
         1. Робота з книгою Еми Івакірі «Біжутерія своїми руками».
Сьогодні я хочу розказати вам про дизайнера Емі Івакірі. Вона живе на одному з південних островів Японії. Довгий час вона була дизайнером одягу. Та згодом їй захотілося чогось іншого і Ема стала придумовувати прикраси. Відкрила свою майстерню і ніколи про це не пошкодувала, бо в цьому знайшла себе. ( Короткий перегляд книги).
-         Що намальовано на сторінці 29? Браслет. Можемо доповнити третій пункт плану. ( Виготовлення браслета). Але так як ми справжні дизайнери, то не будемо копіювати браслет Еми Івакірі, а зробимо по-своєму. ( Демонстрація готового браслета). На домашнє завдання вам було виготовити 5 помпонів, браслети для вас я виготовила сама. Ми будемо прив’язувати помпони 2 вузлами до браслета і кінці обрізувати (при поясненні вчитель демонструє на другому зразку хід роботи).
        2.Самостійне виготовлення браслета.
VІ. Підсумок уроку.
- Для чого я розповіла вам історію Еми Івакірі? ( Треба займатися тим, що подобається і досягати в цьому успіху). Оцінювання результатів праці.
                                         

Немає коментарів:

Дописати коментар