четвер, 27 жовтня 2016 р.

Урок позакласного читання. "Казки народів Європи" 2 клас

Мета. Ознайомити учнів з казками народів Європи. Вчити давати      
           характеристику дійовим особам, складати план казки. Вчити
           аналізувати вчинки героїв, робити правильні висновки.
           Розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення, фантазію,
           творчі здібності. Збагачувати словниковий запас учнів.
           Виховувати любов до світу пригод і фантазій, інтерес до
           читання казок.
Обладнання. Збірка казок «Казки гір», пазли, учнівські малюнки,
                        тести, картки із завданнями.
   
                                        Хід уроку
1.     Організаційний момент
Шкільний мелодійний дзвінок
Покликав усіх на урок.
Тож не будемо гаяти часу
І полинемо разом із класом
У чарівну і добру країну.
2.     Повідомлення теми і мети уроку
-         Назву цієї країни прочитає той, хто перший складе перші букви слів коза, акула, заєць, кролик, антилопа (казка).
Отже, ми подорожувати будемо у країну казки. Казка до нас приходить з маминих чи бабусиних розповідей, з цікавих книжок, з екранів телевізорів. Хто ж складає казки? (Повторення відомостей про народні і літературні казки)
Ми не просто будемо читати казки, ми будемо вчитися знаходити головну думку казки, давати характеристику героям казок, складати план казки.
3.     Перевірка домашнього завдання. Казка «Ох»
Захист малюнків, читання характеристик. Складання пазлів з конем.  – У якій казці зустрічається кінь? (Ох). Коли парубок перетворився на коня? Чи всі читали вдома цю казку?
Відтворення ходу подій казки за малюнком.
4.     Робота над новим матеріалом
-         Сьогодні ми опрацюємо три нові казки. До того, як за них взятися, опрацюємо незнайомі слова.
Мудрець                  Вілла (лісова мавка)
Наречена                 Мавка
Сват                         Пастух
-         Приступаємо до роботи над першою казкою. Це казка болгарських гір, які називаються Родопи. (Вчитель читає – учні слідкують). Слідкуйте уважно, бо після казки будуть завдання:
1.     На яку українську народну казку схожа ця казка?
2.     Вгадати назву. (Мудра дівчина)
3.     Дати характеристику свату, скласти план.
       5. Фізкультхвилинка
       6. Продовження роботи над темою уроку.
           - Робота над другою казкою буде цікавіша: у неї немає кінця. Ця казка грецьких гір, які називаються Апенніни, а казка називається «Як пастух гірським цапом став». Читаємо її самостійно.
        1. Розповідь змісту казки
        2. Складання кінцівки.
        3. Відповіді на запитання.
        4. Зачитування кінцівки, яку склав автор.
- Опрацюємо третю казку. Прочитайте заголовок. Вас щось здивувало? (Це наша казка!). А хто її написав? (Ми). То яка це буде казка : авторська чи народна? (Народна). Так як ми її вже знаємо, то одна учениця прочитає її для наших гостей. (Учениця читає казку, демонструє намальований до неї малюнок)
         7. Підсумок уроку
- Про що ми говорили на уроці?
- Казки яких народів ми читали?
- Що найбільше сподобалося?
- Що ви розповісте сьогодні батькам?
- А щоб визначити вашу оцінку проведемо невеличкий тест. Відповідь на одне запитання буде оцінюватися 2 балами.
   1. Чи намалювали ви малюнок до сьогоднішнього уроку?
          а) так       б) ні
   2. Чи склали ви характеристику на героя вдома прочитаної казки?
           а) так      б) ні
   3. Які казки ми сьогодні читали?
           а) казки народів Європи         б) казки народів світу
   4. Чи правильно ви відтворили хід подій у казці «Ох»?
           а) так        б) ні
   5. Як мудрець зрозумів, що не треба карати свата?
           а) він був добрий     б) бо дівчина просила, щоб не обрізати крила сороці-крадійці
6. За що  у пастуха залишилися цапині вуха?
      а) він знищив те, що йому не належало
      б) вілла була зла
(1а, 2а, 3а, 4а, 5б, 6а)
    8. Домашнє завдання
Підготуватися до наступного уроку позакласного читання «Оповідання про літо»

Немає коментарів:

Дописати коментар