Тема. «Вірші «Ялинка» О.Олеся та «Зростати разом» В.Правоторової. Створення екоплаката».
Мета. Ознайомити дітей з віршами про новорічний атрибут, ялинку. На основі прочитаного розглянути проблему вирубування лісів під час новорічних свят. Вчити читати осмислено, знаходити у віршах відповіді на запитання. Провести одну з щоденних діяльностей «Слухання». Повторити та застосувати вивчений матеріал про речення, будову слова та частини мови. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати та робити висновки; самостійне та критичне мислення, доказове та зв’язне мовлення, навички вільного спілкування. Виховувати бажання берегти природу, розуміння наслідків наших вчинків.
Обладнання.
Презентація, стікери, ватман, 6 цеглинок, маски звірят, діаграма «Круги Венна»,
малюнки для плаката, олівці, клей.
Хід уроку
I.
Організаційний
момент. Привітання з гостями
II.
Підготовка
до вивчення нового матеріалу
- Які ви знаєте зимові свята?
- Подумайте, які емоції вони у вас викликають?
(На дошці ватман, поділений на дві частини,
на одній смайлик усміхнений, на іншій – сумний).
- Запишіть на стікері одне слово, яке є найважливішим.
Без якого для вас
свято – не свято. Приклейте його на той бік ватману, яка
у вас виникла емоція. (Запропонувати і
гостям).
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
На
телефон вчительки приходять СМС: жаль, сум, сльози…
- Я так розумію, що щось сталося в лісі. Терміново
вирушаємо в лісову школу. Треба розібратися з проблемою. Ми будемо аналізувати
інформацію, використовуючи всі знання і вміння.
- Готові? (Діти
одягають шапки-невидимки і «потрапляють» у лісову школу – одягають маски
тваринок).
ІV. Робота над темою уроку
(Вчителька Сова
Лісівна розповідає, що із Зайчиком сталася прикра історія).
-
Давайте
послухаємо версію хлопчика.
1.
Щоденні
5. «Слухання». Вірш «Ялинка» Олександра Олеся.
Вправа 2, с.132.
2.
Перевірка
розуміння (вправи 3-4). У презентації висвітлюються
запитання
і варіанти відповідей на цеглинках ЛЕГО. Діти піднімають цеглинку потрібного
кольору.
3.
Хвилинка
каліграфії + словникова робота. Записати у зошит слова, які здивували чи насмішили,
розшифрувати їх значення.
-
В
цьому вірші дуже багато інформації. Треба її детальніше
проаналізувати.
4.
Закріплення
вивченого про будову слова та частини мови.
-
Спишіть
першу строфу вірша.
(Вчителька пише на
дошці, навмисно допускаючи помилки).
-
Що є
цікавого в кожному слові?
(Повторити вивчений
матеріал, знайти іменники, дієслова, прийменники, суфікси, префікси, тощо)
5.
Фізкультхвилинка
- Але мені тепер шкода хлопчика, він залишиться без
ялинки на новорічні свята. Що ж робити?
- Якось я летіла на роботу іншою дорогою і бачила під
вікном одного будинку прикрашену ялинку, але вона не була зрубана.
6.
Вірш
«Зростати разом» В. Правоторової (вправа 5, с.133).
Самостійне читання.
7.
Перевірка
розуміння.
(Вчителька читає,
змінюючи зміст речень. Діти слідкують, виправляють).
8.
Аналіз
і узагальнення вивченого. Робота в групах.
- Згадайте зміст обох віршів. Що у них спільного, а що
відмінного?
- Заповніть діаграму (круги Венна). (Запропонувати і гостям).
V. Підсумок уроку. Рефлексія. Діти знімають
шапки-невидимки і «перетворюються» знову у дітей.
- Я і не думала, що наші новорічні свята приносять
стільки клопоту і біди лісовим мешканцям. Що ж ми можемо зробити для них? Ми ж
ще діти? Мабуть, нічого не змінимо… А може зробимо плакат? А де його повісимо?
(Відповіді дітей).
Створення і презентація плакату.
VІ. Домашнє завдання.
Розмістити плакати так, щоб їх побачили якомога більше
людей.

Немає коментарів:
Дописати коментар