середа, 9 жовтня 2019 р.

Конспект уроку з курсу "Я досліджую світ" для 2 класу НУШ за підручником М.Пристінська та І.Большакова


Я експериментую. Створення плану дій (с. 40)
Тема. Досліди з водою. Опис побаченого. Заповнення таблиці. Запис плану дій. 
Мета. З’ясувати з учнями, чи цікаво бути експериментаторами. Вчити спостерігати за тим, що відбувається довкола, експериментувати, досліджувати, робити висновки. Розвивати навички письма, вміння правильно наголошувати слова, заповнювати таблицю, планувати свої дії. Навчити взаємодії в парах та групах, правил безпечної поведінки під час дослідів. Допомогти учням засвоїти норми етичного ставлення до природи.
Обладнання. Матеріал для досліду ( склянки, вода, різні речовини), підручники.
Хід уроку
         І. Ранкова зустріч
  1. Вітання  
Помирились сонце з хмарою,
І тепер танцюють парою.
Ллється дощ, і сонце світить,
Усміхаються їм діти.
Райдуга місток зробила –
Сонце з Хмарою здружила.
Хай з них приклад беруть діти.
Треба дітям всім дружити. (Олена Гапонюк )
2.      Вправа «Вчора я спостерігав (спостерігала) за… і …». Діти по колу розповідають про свої спостереження. Показують створені малюнки, таблиці, записи.
  1. Обмін інформацією.
- Звідки ми знаємо, як вели себе тварини?
- Як ми називалися?
- Хто такі експериментатори?
Тож сьогодні ми постараємося зрозуміти, як планувати та проводити експерименти.
  1. Вправа «Синоптик».
      ІІ. Повідомлення теми уроку. Читання вступу до теми. Проблемне питання «Чи змінить вода забарвлення, якщо добавити у неї різні речовини? Висування припущень.
-          Як перевірити ці припущення? (експеримент)
-          Чи можна експериментувати, не продумавши плану дій?
-          Як будемо діяти? (Вчитель на дошці записує, а діти в зошити).
    Робота зі словом "брати". В жартівливій формі можна сказати, що повтікають від нас всі брати, бо ми хочемо їх занурити у воду. Діти закріплять розуміння ролі наголосу у мовленні.
      ІІІ. Робота з підручником. Правила техніки безпеки під час проведення дослідів.
      ІV. Робота в групах. Заповнення таблиці. Експеримент «Чи міняє вода забарвлення, якщо добавити в неї різні речовини?»
      V. Розроблення плану проведення досліду «Чи змінить вода смак, якщо додати в неї інші речовини? » або «Що таке тінь? »
      VІ. Підсумок уроку. Рефлексія. «Щоденник вражень».
- Ми сьогодні досліджували….
- Мені сподобалося…
- Щоб експериментувати треба….











Речовина
Чи зміниться колір води?
        Так
         Ні
Сіль


Оцет


Есенсія


Приправа


Блиск для губ


Шампунь


Фарба









Немає коментарів:

Дописати коментар