неділя, 26 листопада 2017 р.

Навчальний проект : «Про що можуть розказати дерева – очевидці історичних подій».

Конспект уроку з літературного читання для 4 класу

 Мета: Вчити учнів знаходити і систематизувати інформацію, вчити аналізувати, робити висновки на основі своїх спостережень, розуміти значення історії для людини, розвивати спостережливість  і допитливість, вих. бережливе ставлення до рослин, любов до батьківщини.
Обладнання. презентація.

Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 


Девіз
Допитливим, цікавим будь!
Та тільки не байдужим!
В країну знань велику путь
Долай уперто, друже!
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Козацький дуб
Серед поля, де не  видно
Ані цятки навкруги,
Височіє непохитно
Дуб, закутаний в сніги.
Як повіє люта хуга –
Не сховаєшся ніде,
Але дуб, мов козарлюга,
Навіть вусом не веде.
Не страшні йому завії,
Хоч старий той дуб, як світ.
Кажуть, він тут височіє
Не одну вже сотню літ.
І щорік в його гілляках
Гайвороння гнізда в’є.
Вріс у землю – і ніяких
Завірюх не визнає.
Повідають старожили –
Він стоятиме віки.
Бо його тут посадили
Запорозькі козаки.                 Іван Гнатюк
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
Слухання пісень про дерева («Посаджу я дуб», «Смерека»)
   Дерева хоч і не рухаються, але здаються живими. За своє життя вони багато побачили і почули. Столітні дуби бачили життя цілих поколінь. Якби вони вміли говорити, то могли б розказати багато історій. Тому тема нашого уроку звучить так: «Про що можуть розказати дерева – очевидці історичних подій».
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Опрацювання прислів’їв підручника
- Слово вчителя
    Серед священних дерев українців найпочесніше місце займає дуб. Дуб вважається аналогом Світового Дерева. У народній релігії дуб є символом мужності. Його шанують за міцність, красу, довговічність.
   Розподіл учнів на групи
«Мовознавці» - підготувати легенду про дуб, переказати її.

«Читайлики» - підготувати вірші про дуб, за бажанням вивчити напам’ять.

«Історики» - найти цікаву інформацію про історичні дерева.

«Екологи» - дослідити ставлення людства до дерев, визначити, які заходи проводяться для їх збереження.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ 
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 

Підготувати інформацію до проекту.

1 коментар: