понеділок, 27 листопада 2017 р.

Калейдоскоп форм

Конспект інтегрованого уроку з образотворчого мистецтва та фізичної культури для 4 класу

Мета. Формувати поняття про форму предметів, дати початкові уявлення про науку біоніку (без вживання терміну), вчити декорувати звичайні речі, які нас оточують, використовуючи стрічкові візерунки та візерунки в геометричних фігурах; закріплювати вміння виконувати вивчені види вправ та грати в рухливі ігри, з їх допомогою розкрити зміст понять образотворчого мистецтва. Розвивати творчість, уважність, вміння дотримуватись правил. Виховувати естетичний смак, бажання дізнаватися щось нове.

Обладнання. Портрети Ф.М. Шкрібляка, В.А. Глущенка та зображення їх робіт, олівці, ватман, малюнки.
Місце проведення. Спортивний майданчик.
                                   Хід уроку
      I.            Організаційний момент
-         Шикування в одну шеренгу. Привітання.
-         Правила техніки безпеки
   II.            Мотивація навчальної діяльності
-         У нас сьогодні був би звичайний урок, якби не лист, який прийшов мені на електронну адресу. Та ще я не можу розібрати, хто написав. ( Вчитель показує лише чорний профіль Баби Яги).
-         Зачитаю вам лист.
   Доброго дня, Лілія Миколаївна! Зі мною трапилася одна неприємна історія. Вчора зранку я вийшла надвір, сіла на стілець і почала дивитися в небо. Там пливли хмари різних форм. Вони мені були схожі на драконів, на шафу, на подушку і… тут на мене напала така лінь-дрімота! Що мені тепер робити? Чим її розігнати? Невже дивитися в небо так нудно?  Допоможіть!
III.            Повідомлення теми і мети уроку
-         Невже дивитися в небо нудно? (Ні)
-         Давайте ми сьогодні попрацюємо за таким планом.
1.     Перевіримо чи права Баба Яга.
2.     Розженемо її лінь-дрімоту.
3.     Внесемо в її життя красу (а заодно і в своє).
IV.            Робота над темою уроку
1.     Перевіримо чи права Баба Яга.
-         Коли ми подивимось на небо, то побачимо справжні дива. (Якщо є хмари, то учні дивляться на що вони схожі. Якщо небо безхмарне – можна потренуватися на кущах та деревах)

-         Чи можемо ми переплутати яблуко з грушею чи зайчика з кошеням?
-         Як ви дізналися, що на малюнку Баба Яга? ( форма носа, віник…)
-         Розрізняти предмети нам допомагає така ознака, як форма.
Форма – головна зовнішня ознака предмета.
-         Форми бувають геометричні і природні. Наведіть приклади.
-         Ми уже знайшли багато форм. А зараз ми з вами будемо показувати їх.
Загальнорозвивальні, бігові та стрибкові вправи та вправа на рівновагу.

Ø Олені – біг легким темпом.
Ø Жирафи – на носочках, руки витягнуті вгору.
Ø Пінгвіни – на п’ятках, руки в боки.
Ø Ворони – руки зігнуті в ліктях, піднімають вгору-вниз.
Ø Чаплі – ходьба з високим підніманням стегна.
Ø Жабки – стрибки в положенні присядки.
Ø Орли – вдих - руки вгору, видих – руки вниз.
Ø Зайчики – вушка – приставний крок обличчям до вчителя, хвостики – спиною до вчителя.
Ø Білка – лісовий звір, який найкраще тримає рівновагу. Їй допомагає хвіст. Коли вона стрибає, то хвіст використовує, як парашут. Хвоста у нас немає, тому ми будемо іти по колесах, широко розставивши руки.
-         А ще природними формами користуються вчені, які придумують нову техніку. Чи можете навести приклади? (Птах – літак, риба – човен…)
-         Чи знаєте ви, що вони використовують не лише форму, а й стараються зрозуміти, як вона створена. (Демонстрація малюнків – приклади біоніки)
-         Чи довели ми Бабі Язі, що пошук форм – це цікаво? (Відповіді учнів)
-         Приступаємо до другого пункту плану
2.     Розженемо її лінь-дрімоту.
-         Чим можна розігнати лінь-дрімоту? (Вмитися, біг, ігри, цікаві заняття)
-         Пропоную спочатку занурити Бабу Ягу в холодну річку, а потім пробігтися наввипередки. 
§  Рухлива гра «У річку «Гоп!»
§  Естафета «Виклик»
-         Розігнали лінь-дрімоту? (Так)
-         Беремося до третього пункту плану
3.     Внесемо в її життя красу (а заодно і в своє).
-         Я думаю, що Бабі Язі стало сумно тому, що вона бачить предмети однотонними, без прикрас. Тому будемо вчитися сьогодні художньому оформленню або декору. Як ви думаєте, що це таке? Завдяки йому речі стають гарнішими і приємнішими в користуванні.
-         Декор не існує сам по собі. Щоб створити візерунок, треба знати основні принципи його побудови. В цьому нам допоможуть дві рухливі ігри, які називаються «Фігури». (Ігри авторські)

1.     Учні діляться на дві команди – хлопці і дівчата.
2.     Хлопці придумують одну фігуру, дівчата – другу. (Всі хлопчачі фігури мають бути однакові і всі – дівчачі).
3.     На рахунок «Раз, два, три! Фігура замри!», учні шикуються (дівчина –хлопець) і показують свої фігури.
4.     Виходить стрічковий візерунок, у якому повторюються однакові елементи.
-         Другий варіант гри.
1.     Учні стають в коло, але хлопці чергуються з дівчатами. Якщо є більше хлопців чи дівчат, то вони стають у коло.
2.     Вчитель дає завдання. «Хлопці стають крок назад і показують «камінці», дівчата крок назад – «балерини», серединка – дерева»
3.     На рахунок «Раз, два, три!» учні виконують візерунок. Це буде візерунок у колі.
-         Отже, які візерунки ми будемо сьогодні виконувати? (Стрічковий і у колі). Розгляд портретів народних умільців та зображення їх робіт.
-         Що ж ми будемо сьогодні прикрашати?

-         Прикрасимо і подаруємо Бабусі Ягусі декоративні яблучка ( На ватмані намальовані яблучка. Учні декорують її або стрічковим візерунком, або візерунком у колі).
   V.            Практична робота

-         Чи внесли ми в своє життя красу? (Обговорення робіт)
VI.            Підсумок уроку
-         Шикування.
-         Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
-         Що нового ви дізналися?
-         Що написати у листі до Баби Яги?


Немає коментарів:

Дописати коментар