середа, 17 травня 2017 р.

Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін) "Чим корова не собака"

Конспект уроку з позакласного читання      3 клас


Тема. Урок позакласного читання. 
Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін) "ЧИМ КОРОВА НЕ СОБАКА"
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творами сучасних авторів, зокрема з творчістю Кузька Кузякіна;  розвивати вміння визначити гумор у підтексті твору; виховувати інтерес до читання.
Обладнання. Презентація.








Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мовленнєва розминка
1.     Робота над чистомовкою
В. Заєць  Гав
Пес на службу наля-Гав:
Пізно спати він ля-Гав,
Рано з буди вибі-Гав,
На городі все чи-Гав
На пташині зграї Гав:
- Гав-гав-гав,
Гав-гав,
гав-гав!
2.     Робота над скоромовкою
         Кролики на роликах

Три кролики
На роликах.
Не кролики -
королики!
Чи ж зможе і корова
Купить кролячі ролики
І стать як кролик-ролер?
III. Ознайомлення з біографією Кузька Кузякіна.

Автор, художник, педагог.
Народився 12 травня 1984 року. Отримав дві вищих освіти: журналістську й педагогічну. Закінчив Житомирську художню школу. Працював вожатим у таборі «Артек», вихователем у центрі для дітей-сиріт, викладачем фізики.
А також редагував та ілюстрував декілька дитячих журналів («Пізнайко», «Мамине сонечко», «Професор Крейд», «Артек»). Отримав відзнаку в кількох літературних конкурсах («Коронація Слова», «Смолоскип», «Белая скрижаль», «Витоки», премії імені Олександри Кравченко).

IV. Мотивація навчальної діяльності.
   Твори Кузька Кузякіна  дуже веселі і легко читаються. Ми спробуємо знайти смішний підтекст в його творі «Чим корова не собака»
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання уривку з книги «ЯхТрамвай+Зоопарк»
1. Комбіноване читання уривку (учитель-учні).
— Кого умів малювати хлопчик?
2.     Словникова робота
*1 Молочні породи корів — корови, які дають молоко, а не вирощуються для м’яса.
*2 Міськвно́ — скорочено від «міський відділ народної освіти» — державна установа, яка керує школами міста.
*3 Спо́нсор — благодійник: людина чи організація, яка надає грошову допомогу.
*4 Стінгазе́та — саморобна газета, яку розміщують на стіні.
*5 Перфо́рманс — вид сучасного мистецтва, дуже коротка і яскрава ви-
става.
Фізкультхвилинка
3. Повторне мовчазне читання уривку.
4. Відповіді на запитання.
- У яку гру любив грати хлопчик?
- Що мали спонсори подарувати школі?
- Як мукала хлопчикова корова?
- Чи переміг хлопчиковий малюнок?
- Що на додачу подарували спонсори?

5.Вибіркове читання.
- І майструвати з татом… .
- Тема якась… .
- Директори закотили… .
- Я теж узявся, … .
-На балконі її… ?
- І я став … .
Тепер же в мене й часу … .
6. Визначення смішного підтексту твору. (Учні висловлюють власні думки)
VI. Підсумок уроку
— З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?
— Які завдання вам було виконувати найлегше?
— При виконанні яких завдань виникли труднощі?
— Чи вдалося їх подолати? Як саме?
VІІ. Домашнє завдання.
1.     Намалювати малюнок до твору.

2.     Підготуватися до наступного уроку позакласного читання.

3 коментарі:

  1. Ви молодець! Дуже корисний та гарний матеріал. Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Спасибі за добрі слова. Можливо, Ви знайдете ще корисної для себе інформації в цьому блозі. Ласкаво прошу!

      Видалити
  2. Урок дійсно приємний і цікавий. Дякую . Хотіла скачати і сам конспект і презентацію. Не змогла. Можливо це і не дозволяється?

    ВідповістиВидалити