Мета. У формі незвичного кулінарного уроку показати
учням, чим можна заповнити свій день, щоб отримати від нього задоволення, на
основі практичного завдання учні мають зрозуміти, що позитивні емоції можна отримати
і від праці, відпочинок приємніший після того, як добре попрацював.
Обладнання. Каструля, ложка, відривні листочки,
ручки, мішечок з не полущеною квасолею, презентація.
Хід заняття
1. Організаційний
момент
2. Вступне
слово вчителя.
-
Сьогодні у нас незвичний кулінарний
урок. Ми будемо варити суп, який називається «Як зробити день прекрасним». Я
пропоную зварити його за моїм рецептом, а в кінці уроку ви складете свій.
Згодні? Починаємо.
3. (Рецепт
буде складатися за режимом дня)
1. Слайд
– Фізкультхвилинка
–
Кожен день починається з ранку. Що треба робити зранку, щоб бути бадьорими
цілий день. Зарядку.
(Після
кожного етапу уроку, вчитель запитує учнів про їх настрій)
-
Молодці. То перший інгредієнт, який
потрапляє в нашу каструлю – ранкова гімнастика. (Вчитель вкидає карточку із
написом «Ранкова гімнастика» в каструлю, помішує ложкою)
2. Слайд
– математичні вирази.
-
Дуже добре попрацювали. Як настрій?
Другий інгредієнт – навчання.
3. Слайд
– весела пісенька «Киця
–кицюня».
-Які
захоплення у киці? (Полювати за мишкою, їсти молочко). Інгредієнт – захоплення.
4. Слайд
– Допомога
-
Ой, я зовсім забула… Я так багато часу
проводжу на роботі, що не встигаю наварити їжу вдома. Ви б мені допомогли
полущити квасолю.
-
Який відпочинок приємніший: активний чи
пасивний? Коли отримуєш більшу насолоду від відпочинку: коли добре попрацював
чи коли нічого не робиш цілий день?
6. Слайд
– Добрий настрій і усмішка.
-
Суп заливаємо добрим настроєм і
усмішками. (Вчитель ніби куштує суп) Чогось не вистачає, якихось приправ…
Учні
дописують на аркушиках те, що зробить день прекрасним і кидають у каструлю.
-
Суп готовий!
4. Підсумок
заняття. Вчитель записує складений рецепт на дошці.
Рецепт супу «Як зробити день
прекрасним»
1
ранкова гімнастика,
1
старанне навчання,
2-3
цікаві захоплення,
1
велика допомога тому, хто її потребує,
1
корисний і приємний відпочинок,
1
добрий настрій,
100
усмішок.
-
Пропоную вам скласти свій рецепт «Як
зробити день прекрасним»
Учні
самостійно складають свій рецепт, 2-3 можуть його зачитати.
7. Слайд.
– Молодці. Сьогодні день був прекрасний!

Немає коментарів:
Дописати коментар