Мета. Вчити учнів одягатися відповідно до ситуації. Дати
поняття
про виробничий та професійний одяг.
Виготовити власноруч
браслет із помпонів. Розвивати
вміння висловлювати власні
думки, творчі здібності. Виховувати бажання досягати
чогось
у житті, отримувати задоволення від
праці і її результату.
Обладнання. Таблиці «Професії», замальовки
одягу, книга Емі Іва-
кірі «Біжутерія своїми руками»,
зразок браслета, моделі
одягу на ляльках, виставка малюнків
модного одягу, 5
помпонів, браслет, ножиці,
кольорові олівці і фломастери.
Хід уроку
( На
дошці записаний план уроку з пропущеними словами, які будуть дописуватися
впродовж уроку.
1.
Культура зовнішності людини.
2.
Дизайн одягу і -------.
3.
Виготовлення --------.)
І. Привітання з гостями.
ІІ. Культура зовнішності людини.
1. Проблемне завдання.
( На
вчителеві багато прикрас. У такому вигляді зачитується перший пункт плану
уроку.)
-
Що таке зовнішній вигляд людини? ( Це те , що впадає всім у вічі)
-
А що вам впало у вічі? Що ви мені порадите? (Відповіді учнів)
(
Вчитель знімає зайву
біжутерію).
-
Я бачу, що у вас гарний смак. Давайте перевіримо його ще раз
2. Робота з дитячими малюнками.
(
Вчитель показує на малюнок і ставить запитання «Куди так можна одягнутися?»)
-
Молодці, ви підтвердили свій гарний смак.
3. Таблиці «Професії». Виробничий та професійний одяг.
(Вчитель
показує на малюнок вечірнього плаття )
-
Чи може так на роботу одягнутися лікар? А двірник? А повар? А учениця?
Чому? ( Обґрунтування відповідей.)
-
Багато професій мають свій виробничий
одяг, який захищає людину від бруду, високої або низької температури, жиру.
(
Розгляд малюнків. Обговорення від чого захищає одяг людей різних професій).
-
А військовослужбовці, моряки, учні мають професійний одяг – форму. Чи знали ви, що ваш одяг професійний?
-
Отже, учні , одягатися потрібно відповідно до ситуації. По тому, як людина
одягнена, можна судити про рівень її культури, про повагу людини до себе, до
людей, які її оточують. Інакше людина виглядає безглуздо і навіть смішно.
ІІІ. Дизайн одягу і прикрас.
1.
Професія «Дизайнер».
(
Читання 2 пункту плану. Він не закінчений. Працюємо над першою частиною
пункту.)
-
Хто займається дизайном одягу? ( Дизайнер).
-
Увага! Зараз я представлю вам юних дизайнерів, які розкажуть про свої
моделі. ( Учні підходять до стола , де оформлена виставка ляльок у зробленому
власноруч одязі і розповідають про те, як шили одяг і куди його можна
одягнути.)
- Не всі учні представили свої моделі. А хочеться, напевно, всім.
Так?
(Так). Один мій знайомий дизайнер придумав моделі одягу. (Вчитель роздає
замальовки із зображенням одягу) . Але щось він забув. Це прикраси. Придумайте
і домалюйте їх. (Учні домальовують прикраси).
-
Що ви малювали? (Прикраси). От вам і друга частина другого пункту. (
Вчитель дописує «Дизайн одягу і прикрас»).
-
Щоб взятися до 3 пункту плану, треба трішки відпочити. Зробимо
фізкультхвилинку і одночасно підведемо підсумки вивченого.
ІV. Фізкультхвилинка.
Ми
багато працювали.
Ми і
шили й малювали.
Виробляли
добрий смак,
Хоч самі
не знаєм як.
Що для
нас не просто норма –
Професійний
одяг! – форма.
Одяг всі
«дизайнували»
І
прикраси малювали.
А тепер
вже без обману,
Що там
далі в нас по плану?
V. Виготовлення браслета.
1.
Робота з книгою Еми Івакірі «Біжутерія своїми руками».
Сьогодні
я хочу розказати вам про дизайнера Емі Івакірі. Вона живе на одному з південних
островів Японії. Довгий час вона була дизайнером одягу. Та згодом їй
захотілося чогось іншого і Ема стала придумовувати прикраси. Відкрила свою
майстерню і ніколи про це не пошкодувала, бо в цьому знайшла себе. ( Короткий
перегляд книги).
-
Що намальовано на сторінці 29? Браслет. Можемо доповнити третій пункт
плану. ( Виготовлення браслета). Але
так як ми справжні дизайнери, то не будемо копіювати браслет Еми Івакірі, а
зробимо по-своєму. ( Демонстрація готового браслета). На домашнє завдання вам
було виготовити 5 помпонів, браслети для вас я виготовила сама. Ми будемо
прив’язувати помпони 2 вузлами до браслета і кінці обрізувати (при поясненні
вчитель демонструє на другому зразку хід роботи).
2.Самостійне виготовлення браслета.
VІ.
Підсумок уроку.
- Для
чого я розповіла вам історію Еми Івакірі? ( Треба займатися тим, що подобається
і досягати в цьому успіху). Оцінювання результатів праці.

Немає коментарів:
Дописати коментар